fbpx

מנתונים לתובנות - מעקב המרות וחיבור גוגל אנליטיקס לאתרי וורדפרס ואיקומרס

liav azran - ליאב אזרן

חיבור גוגל אנליטיקס ומעקבי המרות הם מפתח הכרחי להבנה ומדידה של תפקוד האתר שלנו. באמצעות מידע רב עוצמה זה נוכל לשפר ולהגדיל את ההמרות באתר והרכישות באתרי איקומרס. הדרך הישירה למדידה של המרות היא באמצעות פיקסל המרות. פיסקל המרות מאפשר לנו למדוד כיצד הלקוחות מבצעים אינטראקציה עם האתר שלנו ומספק לנו מידע בעזרתו נתקן ונשפר את מסע הלקוח באתר ואת פעולות השיווק שלנו. במאמר נברר מהו פיקסל המרות, מדוע כדאי להשתמש בו ואיך לחבר אותו בצורה נכונה לאתר שלנו ונסקור תוספים פופולריים לאינטגרציה של פיקסל ואתרי וורדפרס.

חיבור גוגל אנליטיקס ומעקבי המרות הם מפתח הכרחי להבנה ומדידה של תפקוד האתר שלנו. באמצעות מידע רב עוצמה זה נוכל לשפר ולהגדיל את ההמרות באתר והרכישות באתרי איקומרס. הדרך הישירה למדידה של המרות היא באמצעות פיקסל המרות. פיסקל המרות מאפשר לנו למדוד כיצד הלקוחות מבצעים אינטראקציה עם האתר שלנו ומספק לנו מידע בעזרתו נתקן ונשפר את מסע הלקוח באתר ואת פעולות השיווק שלנו. במאמר נברר מהו פיקסל המרות, מדוע כדאי להשתמש בו ואיך לחבר אותו בצורה נכונה לאתר שלנו ונסקור תוספים פופולריים לאינטגרציה של פיקסל ואתרי וורדפרס.

יתרונות השימוש במעקבי המרות וגוגל אנליטיקס

מעקב המרות באתר מאפשר לנו למדוד את הצלחת הקמפיינים השיווקיים ולהבין איזה ערוצי שיווק מניבים יותר רווח. מעקב המרות מספק לנו תובנות על הדרך בה הגולשים משתמשים באתר ויוצרים איתו אינטראקציה, מידע אשר יעזור לנו לשפר ולמטב את האתר ואת חווית המשתמש בו ולהניע בצורה טובה יותר להמרות.

חיבור של גוגל אנליטיקס לאתר חיונית להבנה של ביצועי האתר שלנו. גוגל אנליטיקס מספק לנו נתונים חשובים על התנהגות הגולשים כמו: כיצד הגולשים מוצאים את האתר שלנו, מאיזה פלטפורמות מגיעה התנועה לאתר שלנו, באיזה דפים מבקרים, מהו זמן הביקור באתר שלנו ועוד. באמצעות נתונים אלה אנחנו יכולים לקבל החלטות על עיצוב האתר, התוכן של האתר, אסטרטגיות שיווקיות ועוד.

כל זה אפשרי בזכות פיקסל המרות.


מהו פיקסל המרות?

פיקסל המרות הוא קוד מעקב שניתן להוסיף לאתר. הקוד מאפשר לעקוב אחר התנהגות גולשים באתר שלנו. ולמדוד את הצלחת הקמפיינים השיווקיים שלנו. פיקסל המרות מאפשר מדידה של המרות הקשורות בפעולות חשובות באתר כמו: מכירות, הרשמות, הכנסה לסל ועוד.
כאשר משתמשים מבצעים פעולות מסוימות באתר שלנו הפיקסל שולח בקשה לשרת אשר מקליט את הביקור באתר ועוקב אחר הפעולות המבוצעות. השרת שולח את המידע חזרה לפלטפורמה כמו: גוגל אנליטיקס או מנג'ר מודעות פייסבוק וכדומה. הנתונים שמתקבלים בפלטפורמות השונות מאפשרים למדוד את אפקטיביות פעולות הפרסום או את איכות הפעילות באתר שלנו ולבצע פעולות של אופטימיזציה ושיפור בהתאם לנתונים.


איך נשתמש בפיקסל המרות?

מעקבי המרות בעלי חשיבות רבה לקמפיינים שיווקים.
שימושים נפוצים במעקב המרות לשיפור קמפיינים דיגיטליים:

  • מעקב המרות – חיבור קוד פיקסל המרות ב"דף תודה" אליו מגיע גולש לאחר ביצוע פעולה כמו הרשמה או רכישה מאפשר מדידה של מספר ההמרות מקמפיינים שונים ומודעות שונות ומאפשר הבנה על הצלחת הקמפיין.
  • רימרקטינג – פיקסל המרות מאפשר יצירת קהלים מותאמים בהתאם למשתמשים באתר שלנו ולפעולות המסוימות שביצעו באתר (או שלא ביצעו באתר) לדוגמה משתמשים שהוסיפו מוצר לעגלה אבל לא סיימו רכישה. כך ניתן ליצור קהלים ספציפיים ולהתאים עבורם מודעות ומסרים מדויקים בקמפיין רימרקטינג שיכול להעלות את אחוזי ההמרה באתר לקהלים שכבר הביעו עניין במוצרים או אפילו במוצר מסוים.
  • A/B טסט – ניתן באמצעות פיקסל המרות לעקוב אחר גרסאות שונות של דפי הנחיתה באתר או גרסאות שונות של מודעות ולמדוד את הביצועים של הגרסאות השונות ולאבחן את הגרסה הטובה יותר, על-ידי השוואה של נתוני ההמרות ואחוזי ההמרה. כך ניתן לקבל החלטות על בסיס נתונים על איזה עיצוב או קופי טובים יותר.
  • ייחוס המרות – פיקסל המרות יכול לעזור לנו לקבוע איזה פלטפורמות שיווק ופרסום מניבות לאתר שלנו יותר המרות ורווחים. מעקב אחר פעילות גולשים בערוצי המדיה השונים כמו רשתות חברתיות, אימייל, רשת החיפוש מאפשר הבנה טובה יותר של מסע הלקוח ולנתב את תקציבי הפרסום בהתאם.

פיקסל המרות הוא כלי רב עוצמה המאפשר לנו לקבל תובנות ולקבל החלטות על בסיס נתונים. ומאפשר לנו כמשווקים דיגיטליים למקסם את מאמצי הפרסום שלנו ולקבוע לדוגמה איזה דפי נחיתה טובים יותר להבין איזו מודעה אפקטיבית יותר ומניעה לפעולה.

חיבור גוגל אנליטיקס ופיקסל המרות לאתר וורדפרס

הוספה של פיקסל מעקב לאתר כרוכה בפעולות ברמת הקוד של האתר, פעולות שיכולות להיות מאתגרות למי שאין ידע בתכנות, וכמובן שהוספת קודים רבים לאתר יכולה להעמיס על קוד האתר שלנו ולשנות או להאט את פעילותו.

הדרך הנכונה והטובה ביותר להטמיע את פיקסל המעקב היא באמצעות תוסף ניהול פיקסלים לאתר וורדפרס. ניתן כמובן להטמיע קודים באמצעות תוספים להטמעה ידנית של קודים אך השיטה המתקדמת להטמעה באמצעות תוסף ניהול פיקסלים בעלת יתרונות רבים  במיוחד לאתרי איקומרס.

נסקור כאן שניים מהתוספים הפופולריים והטובים ביותר לניהול פיקסל המרות בייחוד לאתרי WooCommerce. התוסף PixelYourSite והתוסף MonsterInsights.


PixelYourSite

PixelYourSite תוסף חינמי עם גרסת פרימיום של Cristian Stoicescu. PixelYourSite הוא תוסף פופולרי לחיבור פיקסלים שונים כמו: מטא פיקסל (פייסבוק) גוגל אנליטיקס, גוגל אדס ועוד. התוסף מאפשר להגדיר מעקבי המרות בקלות, ליצור קהלים מותאמים ולשפר את הקמפיינים בפייסבוק וגוגל.

 PixelYourSite הוא תוסף קל ונוח לשימוש. לתוסף יש ממשק ידידותי למשתמש להטמעה וחיבור של הפיסקלים השונים. הוא מאפשר מעקב אחר כל החיבורים והפיקסלים בפשטות בדשבורד אחד ונוח לעבודה.

PixelYourSite מציע פתרון פשוט ליצירת אירועים למעקב ישירות מאתר הוורדפרס. הוא מאפשר ייבוא אירועים בלחיצה אחת בלבד. כך ניתן לייבא אירועים ולנהל אותם מהדשבורד של התוסף.

אחד היתרונות החשובים של PixelYourSite הוא ההתאמה שלו לאתרי ווקומרס – WooCommerce. הוא מאפשר מעקב אחר כל האירועים הקשורים באיקומרס ישירות מהאתר. הוא עוקב אחר מקורות התנועה,  UTMודפי מוצר עבור כל הזמנה באתר. הוספת פרמטרים של UTM לקמפיינים מאפשרת באמצעות תוסף PixelYourSite למדוד איזה קמפיין הוביל לרכישה ואיזו מודעה הובילה לרכישה ואפילו איזה מוצר נרכש. התוסף מספק דוחות מפורטים עבור כל מוצר שנרכש כולל מקור התנועה, דף הנחיתה, UTM וקישור לדף ההזמנה.

בנוסף PixelYourSite מציע מגוון רחב של פיצ'רים מתקדמים כמו מעקב אירועים, יצירת קהלים מותאמים לפי היסטוריית רכישה ומודעות דינמיות למוצרים.

תוסף חיבור פיקסל המרות לאתר וורדפרס

 

MonsterInsights

MonsterInsights הוא תוסף אנליטיקס פופולרי לאתרי וורדפרס עם מעל ל-3 מיליון התקנות פעילות. MonsterInsights נבנה על-ידי אותו צוות שאחראי על WPForms ו-OptinMonster מה שהופך אותו לתוסף אמין. התוסף מאפשר חיבור של גוגל אנליטיקס לאתר ומציע מגוון של פיצ'רים כדי לעקוב אחר התנהגות גולשים וביצועי האתר.

היתרון המשמעותי של MonsterInsights שהוא מספק דוחות מפורטים ומתקדמים של גוגל אנליטיקס ישירות מהדשבורד האינטואיטיבי באתר הוורדפרס, למעקב אחר מדדים חשובים כמו צפיות בדף, מקורות התנועה, זמן אינטראקציה, אחוז המרה ועוד וכל זאת ללא צורך בכניסה נפרדת למערכת גוגל אנליטיקס. בנוסף ניתן לייצר דוחות מותאמים אישית להצגת נתונים ומידע שהכי חשובים לעסק שלנו.

לתוסף תהליך התקנה קל ופשוט לחיבור האתר לגוגל אנליטיקס באמצעות כמה קליקים בלבד.

MonsterInsights מאפשר חיבור ממשק דואלי גם לאנליטיקס יוניברסל וגם לגוגל אנליטיקס 4 (GA4) כך שניתן להמשיך ולעקוב אחר 2 הנכסים באותו הזמן.

MonsterInsights מותאם לאתרי איקומרס ומציע פיצ'רים למעקבים מתקדמים עבור אתרי ווקומרס – WooCommerce כמו מידע על מכירות מוצרים ורווחים. הוא מספק דוחות מפורטים על התנהגות הגולשים כמו נטישות עגלה וביצועי מוצרים, נתונים שיכולים לעזור לשפר את ביצועי החנות ולמקסם את הרווחיות.

יתרון נוסף לתוסף הוא דוחות בזמן אמת המאפשרים לצפות בזמן אמת כיצד גולשים מבצעים אינטראקציה עם האתר. מאפשר לבצע שינויים מהירים באתר או בקמפיינים חדשים.

התוסף מספק דוחות מפורטים לביצועים לפי דפים ומאפשר לזהות דפים בעלי ביצועים נמוכים הדורשים שיפור.

תוסף וורדפרס לחיבור גוגל אנליטיקס

 

לסיכום

חיבור של גוגל אנליטיקס ומעקבי המרות לאתר וורדפרס או ווקומרס חיוניים להבנה של הביצועים של האתר ולשיפור מאמצי השיווק הדיגיטליים שלנו. התוספים שסקרנו הם רק שניים מהטובים מתוך מגוון תוספים המציעים מגוון פיצ'רים ויכולות מעקב אחר התנהגות הגולשים באתר, ויכולים לספק לנו תובנות בעלות ערך רב לשיפור ואופטימיזציה לאתר ולקמפיינים הדיגיטליים שלנו.

אהבת = שיתפת

הצטרפת כבר לקהילה שלנו בפייסבוק?

ב-2017 הקמתי את הקהילה PPC EXPERTS
בעקבות רצון אישי שלי להקים את הקבוצה הראשונה בישראל העוסקת בלבד בעולמות ה-PPC  ושנותנת מענה ותמיכה מלאה לכל חברי הקהילה.

הקבוצה עוסקת באופן ממוקד בכל מה שקשור לפרסום ממומן – חידושים, שינויים, אופטימיזציות מתקדמות, דאטה אנלסיס, כלים לפרסום, הצעות עבודה איכותיות, טיפים למחפשי עבודה בתחום ועוד מגוון נושאים אחרים תוך שמירה על איכות הפוסטים המתפרסמים בקבוצה והצעות העבודה אשר מתפרסמות מעת לעת.

אם לא הצטרפת עדיין לקבוצה המובילה בישראל לניהול קמפיינים ו-PPC אז הגיע הזמן(:

כפתור הצטרפות לקבוצת בת של PPC EXPERTS עם כל ההצעות עבודה בתחום: