fbpx

מהו פרסום פרוגרמטי במערכת DV360
ומי יכול ליהנות מזה

liav azran - ליאב אזרן

יכול להיות שאם אתם לא מעט זמן בתחום הפרסום בדיגיטל שמעתם במסדרונות המשרד או בגישוש זריז באינטרנט את המושג DV360  (Display & Video 360). אז גם אם שמעתם או גם אם לא, היום אני מתכוון לעשות לכם סדר בהכל ובסוף המדריך אתם תכירו את הפלטפורמה והיכולות שלה. שנתחיל?

יכול להיות שאם אתם לא מעט זמן בתחום הפרסום בדיגיטל שמעתם במסדרונות המשרד או בגישוש זריז באינטרנט את המושג DV360  (Display & Video 360). אז גם אם שמעתם או גם אם לא, היום אני מתכוון לעשות לכם סדר בהכל ובסוף המדריך אתם תכירו את הפלטפורמה והיכולות שלה. שנתחיל?

מהי פלטפורמת הפרסום (Display & Video 360) DV360?

מדובר על פלטפורמת פרסום פרוגרמטית מקיפה ביותר שפותחה על ידי גוגל. המערכת המתוחכמת מציעה למפרסמים ולסוכנויות מערכת לתכנון, הקמה ואופטימיזציה של קמפיינים ממומנים בערוצים ובפורמטים שונים.

כדי שנהיה כמה שיותר פרקטיים אלו הן נקודות המפתח שכדאי לדעת על DV360

פרסום פרוגרמטי

DV360  היא פלטפורמת פרסום ש….רגע ליאב, מה זה אומר בכלל פרסום פרוגרמטי?

אני אסביר:
שיווק פרוגרמטי מתאר שיטת פרסום אשר מאפשרת לנו לבחור בזמן אמת את שטח הפרסום שבו אנו רוצים להופיע בבורסות הפרסום הקיימות. בשורה התחתונה המפרסם בוחר את המיקום בו הוא רוצה להופיע בזמן אמת ומגדיר את הבידינג לאותו מקום (Real Time Bidding – RTB)

 הרעיון הוא לבחור את שטח הפרסום הרלוונטי ביותר למשתמש הפוטנציאלי שלנו על בסיס מידע אישי ולהגדיר את העלות שאנו מוכנים לשלם תמורת הצגת הפרסום על סמך בידינג שמתחרים אחרים מציעים במכרז.

מקווה שעכשיו זה קצת יותר ברור. אז לענייננו:

פלטפורמת הפרסום DV360 היא מערכת פרסום פרוגרמטית אשר ממנפת RTB ותהליכים אוטומטיים לקנייה ומכירה של מלאי מודעות דיגיטליות. המערכת מספקת גישה לרשת עצומה של מפרסמים ובורסות מודעות ברחבי העולם.

תכנון הקמה וניהול של קמפיין פרסומי במערכת:DV360

הפלטפורמה מאפשרת למשתמשים להקים ולנהל את הקמפיינים באופן מלא לחלוטין. ניתן להגדיר דרך המערכת קהלי יעד, יעדי מסע פרסום וכמובן להקצות תקציבים בין המדיומים השונים כגון דיספליי, נייטיב, וידאו ואודיו.

מדידת נתונים ודיווח מתקדם:

למערכת DV360 יכולות מתקדמות של דיווח ומדידה המאפשרות קבלת תובנות על ביצועי מודעות, התנהגות גולשים, ומעקב המרות. דוחות אלה מאפשרים למפרסמים לקבל החלטות מבוססות נתונים.

 

שטחי פרסום ופילוח קהלים:

 DV360 מספק למפרסמים גישה למגוון רחב של שטחי נדל״ן לפרסום מודעות, כולל אתרים, אפליקציות ופלטפורמות וידאו. בנוסף הוא מציע גם אפשרויות טירגוט קהלים מתוחכם כמו דמוגרפיה, תחומי עניין, התנהגות רכישה ועוד. פרט חשוב שכדאי להכיר הוא ש- DV360 תומך באיסוף נתונים של צד א׳ ושל צד ג׳ כדי לשפר את יכולות המיקוד שלו.

קריאייטיב:

הפלטפורמה מאפשרת למשתמשים להעלות ולנהל את הקריאייטיב של המודעות בתוך המערכת עצמה. המערכת תומכת בפורמטים ובגדלים שונים של מודעות, ומאפשרת למפרסמים להציג פרסומות מושכות ומרתקות לקהל היעד שלהם. למערכת מגוון כלים המאפשרים יצירת מודעות דינאמיות המותאמות לגולש לפי התנהגות, היסטוריה, תוכן וכדומה. יכולות אלה מקנות למפרסמים יכולת ליצור מודעות בעלות נתוני אינטראקציה גבוהים יותר ויחסי המרה טובים יותר.

אופטימיזציה בזמן אמת:

 אחד היתרונות הבולטים של DV360 היא דיווח ואופטימיזציה בזמן אמת, שמאפשר למפרסמים לעקוב אחר ביצועי מסע הפרסום ולקבל החלטות מבוססות נתונים. ניתן לקבל תובנות לגבי הופעות, קליקים, המרות ומדדי מפתח אחרים, כך המפרסמים יכולים לבצע אופטימיזציה מתמשכת של הצעות המחיר, פילוח קהלים וקריאייטיב תוך כדי תנועה. בכך ניתן להבטיח מיטוב של הקמפיינים ותוצאות טובות יותר.

אינטגרציות:

כחלק מפלטפורמות הפרסום של גוגל DV360 משתלב בצורה טובה עם מוצרי גוגל אחרים כגון גוגל אנליטיקס-  Google Analytics  ו-Campaign Manager אינטגרציה זו מאפשרת ראייה הוליסטית של ביצועי פרסום, ייחוס בין ערוצים ותובנות מעמיקות יותר של קהל.

שקיפות ובקרה:

כחלק מהדרישה והצורך של תעשיית הפרסום לשקיפות גדולה יותר DV360 מספק שקיפות לכל אורך תהליך הפרסום. המפרסמים מקבלים מידע מבחינת מיקום הצגת המודעות ומדדי הביצועים המשוייכים אליהן. המערכת מספקת כלים לבקרת בטיחות המותג, מדידת נראות וזיהוי הונאה, המאפשרים למפרסמים להישאר בשליטה על מסעות הפרסום שלהם.

DV360 היא פלטפורמת פרסום פרוגרמטית רבת עוצמה המציעה ניהול קמפיינים מקצה לקצה, בעלת יכולות מיקוד מתקדמות, אופטימיזציה בזמן אמת ושילוב עם שאר מוצרי פלטפורמת הפרסום של גוגל. המערכת מספקת למפרסמים את הכלים והתובנות הדרושים כדי להגיע לקהל שלהם ביעילות ולהניב ביצועי מסע פרסום טובים יותר. בניגוד לגוגל אדס DV360 מציעה יכולות נוספות ומתקדמות יותר מערכת זו מותאמת בעיקר למפרסמים גדולים וחברות פרסום המעוניינות לנצל את יכולות הפרסום הפרוגרמטי.

ההבדל בין גוגל אדס לשיווק הפרוגרמטי במערכת DV360

גוגל אדס ו-DV360 הן פלטפורמות פרסום של גוגל. אבל, הן משרתות מטרות שונות ויש להן תכונות שונות. ההבדלים העיקריים בין השניים:

ערוצי פרסום:

 גוגל אדס מתמקדת בעיקר בפרסום ברשת החיפוש, דיספליי-רשת המדיה, מודעות וידאו ביוטיוב ופרסום אפליקציות.

DV360 מאפשרת לנו לפרסם בעוד ערוצים, כולל דיספליי, וידאו, אודיו, וטלוויזיה. המערכת מאפשרת למפרסמים גישה למגוון רחב של מלאי מודעות מבעלי אתרים שונים ובורסות מודעות.

מלאי וטווח הגעה:

 גוגל אדס מתמקדת בעיקר בפרסום בנכסים בבעלות גוגל כמו רשת החיפוש רשת המדיה יוטיוב.

DV360 מספק גישה למגוון רחב יותר של מלאי מעבר לנכסים בבעלות גוגל. מאפשר למפרסמים להגיע לקהלים על פני מספר רב של בורסות מודעות, אתרים, אפליקציות ופלטפורמות טלוויזיה.

יכולות מיקוד:

גוגל אדס מציעה מגוון אפשרויות מיקוד, כולל מילות מפתח למודעות שמיועדות לרשת החיפוש, דמוגרפיה, תחומי עניין, כוונת רכישה ושיווק מחדש (רימרקטינג).

DV360 מספק יכולות מיקוד מתקדמות, כגון מיקוד נתונים של צד ראשון, שילוב נתונים של צד שלישי, מיקוד דמוגרפי, מיקוד התנהגותי ופילוח קהלים. יכולות המאפשרות מיקוד מדויק יותר לקהל ואסטרטגיות קנייה פרוגרמטיות.

פורמטים וקריאייטיב של מודעות:

גוגל אדס תומכת בפורמטים שונים של מודעות, כולל מודעות טקסט, מודעות תמונה, מודעות רספונסיביות, מודעות וידאו, מודעות לקידום אפליקציות ועוד, בהתאם לערוץ הפרסום.

DV360 תומך במגוון רחב של פורמטים של מודעות, כולל באנרים לתצוגה, מודעות מדיה עשירה, מודעות הזרמת וידאו, מודעות מותאמות, מודעות אודיו ואופטימיזציה דינמית של קריאייטיב (DCO) עבור חוויות מודעות מותאמות אישית.

 

ניהול מסע פרסום ואופטימיזציה:

גוגל אדס מספקת ממשק אינטואיטיבי ליצירה, ניהול ואופטימיזציה של קמפיינים. הפלטפורמה מציעה אסטרטגיות הצעות מחיר אוטומטיות, תזמון מודעות, מעקב המרות וכלים לדיווח ביצועים.

 DV360 היא פלטפורמה עוצמתית יותר לפרסום פרוגרמטי. הוא מציעה תכונות מתקדמות לניהול קמפיינים, כולל קנייה מבוססת קהל, מתן הצעות מחיר בזמן אמת, מכסת תדירות, מיקוד חוצה-מכשירים ודיווח מפורט לצורך אופטימיזציה.

בעוד שגוגל אדס מתאימה לעסקים המעוניינים לפרסם בכל הנכסים של גוגל  DV360 מתאים יותר למפרסמים ולסוכנויות המחפשות יכולות פרסום פרוגרמטי, גישה למלאי רחב יותר ואפשרויות מתקדמות למיקוד קהל במספר ערוצים.
אם אתם עדיין כאן אז הנה טבלת סיכום שתעשה לכם סדר בקלות:

פרמטרים

Google Ads-גוגל אדס

DV360 -360Display & Video

סוגי קמפיינים

קמפיינים לחיפוש, קמפיינים ברשת המדיה, קמפיינים לשופינג, קמפיינים וידאו יוטיוב

קמפיינים של דיספליי, קמפיינים של וידאו, קמפיינים של אודיו, קמפיינים של נייטיב וכו'

אידיאלי עבור

עסקים שמעוניינים להיחשף למשתמשי גוגל ולטרגט קהלים בנכסים בבעלות גוגל

משווקים המחפשים יכולות קנייה פרוגרמטיות, פילוח קהל מתקדם וקמפיינים חוצי ערוצים בערוצים דיגיטליים מגוונים

מי יכול לפתוח חשבון

כמעט כל בעל עסק ומשווק בעלי חשבון גוגל. העומדים במדיניות הפרסום של גוגל אדס

זמין לחברות פרסום גדולות העומדות בתנאי הסף (כולל מינימום תקציב פרסום) יכולים להגיש בקשה לפתיחת חשבון

פילוח קהלים

אפשרויות פילוח קהל מוגבלות, בעיקר מבוסס מילות מפתח וכוונת גולש

פילוח קהל מתקדם באמצעות נתוני קהל של צד ראשון, צד שלישי וגוגל, בנוסף לאפשרויות פילוח קהלים מותאמים אישית.

ניהול קמפיינים

מתמקדת בנכסים בבעלות גוגל

ניהול קמפיינים חוצי ערוצים בערוצים הדיגיטליים השונים.

מדידה ודיווח

יכולות מדידה ודיווח סטנדרטיות

יכולות מדידה ודיווח משופרות, המספקות נתוני שימוש מעמיקים יותר לגבי ביצועי המודעות ומעורבות הקהל.

אוטומציה

תכונות אוטומציה בסיסיות

יכולות תכנות מתקדמות, הצעות מחיר בזמן אמת ומיקומי מודעות אוטומטיים.

אינטגרציות

אינטגרציה עם שירותים אחרים של גוגל

חלק מפלטפורמת השיווק של גוגל, המאפשרת אינטגרציה קלה עם כלים אחרים כמו Google Analytics.

מלאי שטחי פרסום

מוגבל לנכסים בבעלות גוגל

גישה למלאי עצום של שטחי פרסום וערוצים דיגיטליים

תפוצה

תפוצה בינונית בנכסים בבעלות גוגל

תפוצה נרחבת בערוצים דיגיטליים שונים ובמגוון רחב של בעלי אתרים.

אהבת = שיתפת

הצטרפת כבר לקהילה שלנו בפייסבוק?

ב-2017 הקמתי את הקהילה PPC EXPERTS
בעקבות רצון אישי שלי להקים את הקבוצה הראשונה בישראל העוסקת בלבד בעולמות ה-PPC  ושנותנת מענה ותמיכה מלאה לכל חברי הקהילה.

הקבוצה עוסקת באופן ממוקד בכל מה שקשור לפרסום ממומן – חידושים, שינויים, אופטימיזציות מתקדמות, דאטה אנלסיס, כלים לפרסום, הצעות עבודה איכותיות, טיפים למחפשי עבודה בתחום ועוד מגוון נושאים אחרים תוך שמירה על איכות הפוסטים המתפרסמים בקבוצה והצעות העבודה אשר מתפרסמות מעת לעת.

אם לא הצטרפת עדיין לקבוצה המובילה בישראל לניהול קמפיינים ו-PPC אז הגיע הזמן(:

כפתור הצטרפות לקבוצת בת של PPC EXPERTS עם כל ההצעות עבודה בתחום: