fbpx

המדריך הכי חשוב שתקראו לפני שאתם מפעילים אימות דו שלבי בפייסבוק.

הפעלתם אימות דו שלבי בפייסבוק? יכול להיות שבגלל שאתם מנהלים חשבונות פרסום פייסבוק דרשה מכם לתת רובד נוסף של אבטחה בחשבון שלכם? אם זה המצב, חשוב שתשימו לב לדברים הבאים.

הפעלתם אימות דו שלבי בפייסבוק? יכול להיות שבגלל שאתם מנהלים חשבונות פרסום פייסבוק דרשה מכם לתת רובד נוסף של אבטחה בחשבון שלכם? אם זה המצב, חשוב שתשימו לב לדברים הבאים.

במדריך הבא, אסקר בקצרה את הנושאים הבאים:

  1. מזה אימות דו שלבי בפייסבוק
  2. מה הסכנות שבהפעלת האופציה הזו
  3. איך להגן על עצמכם
  4. כיצד ליצור קשר עם פייסבוק ישראל – כל הדרכים הקיימות נכון ל-2022

 

לפני שתתחילו לקרוא את המידע החשוב שמצורף כאן, אני רוצה לתת קרדיט לגיא ירושלמי על הרפרנסים למאמר, המידע הנוסף שהיה חסר לי שהוא דאג לספק, ועל כל העזרה והתמיכה מהצד שלו מול פייסבוק ישראל.

טיפ לפני שתתחילו לקרוא: תשמרו את המאמר הזה כסימנייה בדפדפן למקרה שתצטרכו לחזור לכאן ולהעזר במידע המצורף כאן.

לפני שאתם מפעילים אימות דו שלבי בחשבון הפייסבוק. מה חשוב שתעשו:

הפעלתם אימות דו שלבי בפייסבוק, יכול להיות שבגלל שאתם מנהלים חשבונות פרסום פייסבוק דרשה מכם לתת רובד נוסף של אבטחה בחשבון שלכם?

אם זה המצב, חשוב שתשימו לב לדברים הבאים.

נתחיל ונאמר שאבטחה דו שלבית או Two-Factor Authentication זה לא דבר רע. האפשרות הזו נועדה לספק לכם הגנה נוספת לחשבון מפני פורצים שיכולים לסכן את חשבונות הפרסום של הלקוחות שלכם. או לחלופין לפרוץ לפרופיל האישי שלכם ולפרסם תמונה מביכה שלכם שהייתם בני 15 שאף אחד לא היה רוצה לראות.

העניין הוא כזה, ברגע שאתם מפעילים את האימות הדו שלבי, אתם חייבים לגבות את עצמכם. 

למה אני מתכוון? האימות הדו שלבי בפייסבוק עובד בצורה הבאה, כאשר אתם נכנסים לחשבון הפייסבוק שלכם ומזינים שם משתמש וססמא, פייסבוק לאחר מכן תבקש ממכם לבצע אימות של החשבון שלכם באמצעות קוד בן 6 ספרות שפייסבוק תשלח לכם ב-sms או דרך אפליקציה צד ג׳ כמו google authenticator שאתם מתקינים על האייפון או כתוסף, והוא באופן אוטומטי משגר לכם את הקוד שאתם צריכים על מנת להתחבר.

אימות דו שלבי פייסבוק

מתי גוגל תבקש ממכם להזין לה את הקוד הזה? בדר״כ כאשר אתם נכנסים מדפדפן לא מוכר, מיקום שאתם לא נמצאים בו באופן רגיל, או דרך מכשיר אחר.

עכשיו, במידה ובחרתם לבצע אימות דו שלבי באמצעות sms אז רוב הסיכויים שאתם תהיו בסדר. כי מה הסיכוי שאתם הולכים לשנות את המספר טלפון שלכם בקרוב?

אז זהו שיכול אולי יום אחד לקרות מצב כזה, ואם במקרה החלפתם מספר טלפון ולא עדכנתם את זה באזור הפרטיות והאבטחה בפייסבוק אתם מכניסים את עצמכם לבעיה להיכנס לחשבון שלכם ואת זה אתם ממש לא רוצים.

בואו נשים לרגע את האופציה הזו בצד ונלך לאופציה השנייה של האימות (אפליקצית אימות כמו google authenticator. הורדתם את האפליקציה, סינכרנתם אותה עם האימות הדו שלבי של פייסבוק דרך קוד QR שהם נותנים לכם ואתם מסודרים.
אז זהו שגם פה לא לגמרי.

תאמינו לי כי אני חוויתי את זה על בשרי! אם החלטתם כמוני למכור את הטלפון שעליו מותקנת האפליקציה הזו, וחברים הטלפון שלי בזמנו היה אייפון 11 עם גיבוי מלא ב-Icloud, או אם במקרה הטלפון שלכם נהרס לחלוטין ולא פעלתם נכון לפני במידה ויקרו מצבים כאלה, אז גם פה אתם בחוץ. אתם הולכים להיתקע מחוץ לחשבון שלכם ולחפש את פייסבוק יום וליל שיעזרו לכם להיכנס.

 

אז מה אתם צריכים לעשות בשביל למנוע את המצבים האלו שתיארנו?

שימו לב, כאן מתחיל ההסבר החשוב, אז תקשיבו טוב טוב למה שאני אומר.

כאשר אתם פותחים את האופציה של האימות הדו שלבי בפייסבוק חשוב מאוד שתדפיסו קודים לגיבוי שפייסבוק מספקת לכם. אתם מקבלים 10 קודי גיבוי ואשכרה מדפיסים אותם ושומרים אותם בכספת מבחינתי. העיקר שזה יהיה שמור עבורכם ליום שחור כפי שתיארתי קודם.

איך משיגים את הקודים האלה?

כנסו להגדרות ופרטיות ותלחצו על הגדרות (האופציה הראשונה)

לכו ל-Security & Login ותלחצו על עריכה של האימות הדו שלבי

בנקודה הזו אם הפעלתם בעבר את האימות הדו שלבי, פייסבוק תבקש ממכם את להזין לה את הקוד בן 6 הספרות לפי שיטת האימות שבחרתם.

הצלחתם? אתם בשלב האחרון.
כאן בנקודה הזו יש לכם אופציה לקבל קודים לגיבוי. תלחצו על הכפתור של הצגת הקודים ולאחר מכן תדפיסו אתם מה שאתם מקבלים.

זה נראה בדיוק ככה:

קודים לאימות דו שלבי פייסבוק

חברים בנקודה הזו שימו לב שאתם מדפיסים את הקודים ושומרים את זה במקום שתדעו לחזור אליו במידת הצורך.
לשלוח את הקודים האלה לעצמכם במייל או בוואטסאפ זה סיכון. לכו תדעו אם יהיה לכם בעתיד אותם?

הכי טוב במקרה הזה להדפיס. מה שנקרא מזומנים מתחת לבלטות. תסמכו על בנאדם שעבר כל טעות אפשרית עם נושא האימות הדו שלבי ושבעודו כותב את המאמר הזה, עדיין חסום מלהיכנס לפייסבוק שלו. מעניין לדבר אל עצמי בגוף שלישי… או בעצם עליו… טוב נו…

בכל מקרה, ברגע שעשיתם את זה, אתם מגובים. הדרך הזו היא הדרך הכי בטוחה מבחינתכם לגבות את עצמכם במידה והפעלתם אימות דו שלבי ומסיבה כזו או אחרת כפי שהסברתי קודם אתם לא מצליחים להיכנס לחשבון שלכם כי לא קיבלתם קוד אימות לפי השיטה שבחרתם.

בחרתם בשיטת האימות של google authenticator?

שימו לב לזה. כי ההסבר הזה יחסוך לכם תסכול שאתם אפילו לא יכולים לשער.

במידה ואתם משתמשים באפליקציה של גוגל לביצוע האימות הדו שלבי, והחלטתם להחליף סמארטפון חדש, אל תמכרו עדיין את הישן. לפני מעבר מלא לטלפון החדש עליכם לבצע ייצוא של המידע מהאפליקציה באופן ידני ישירות למכשיר הטלפון החדש שלכם! גם אם הטלפון שלכם מגובה כולו בענן זה לא מספיק.

אתם חייבים לעשות יצוא ידני של המידע באפליקציה לטלפון החדש.

כנסו לאפליקציה בטלפון שאתם מתכוונים להחליף, תלחצו על השלוש נקודות בצד שמאל למעלה ותלחצו על יצוא חשבון או Export Account

google authenticator

מה אם הטלפון שלי שבק חיים, מת. מה עושים במצב הזה?

אני מקווה בשבילכם שעשיתם את מה שהסברתי קודם וזה להדפיס את הקודים לגיבוי של פייסבוק שהולכים להציל לכם את התחת

מה אם לא הדפסתי את הקודים לגיבוי? מה אז?

במידה ולא עשית שום גיבוי כמו שהסברתי קודם, אתה מחוץ לחשבון הפייסבוק שלך ועשית כל טעות אפשרית כפי שאני עשיתי. הדרך היחידה שלך היא לנסות לפנות לצוות הפנימי של פייסבוק בחו״ל דרך טופס ייעודי שנמצא בקישור הזה

המלצה שלי היא שתשלחו את הטופס זה כל יומיים, עד שיענו לכם. אני עדיין בעודי כותב את המאמר הזה מחכה לתשובה מהם עם תקווה בליבי שבקרוב זה יסתדר. אין בעיה שאין לה פתרון לקחתי את המשפט הזה מהסדרה הממכרת בנטפליקס ״אבודים בחלל״

בנוסף, אני ממליץ לכם לשלוח הודעה בעמוד הפייסבוק של מטא ישראל. קיים נציג אמיתי שעובר על ההודעות מתל אביב. זה הקישור לעמוד הפייסבוק שלהם

מה שבטוח אני לא ממליץ לכם לעשות זה להטריד את עצמכם ולבזבז לעצמכם שעות של תסכול וזמן בלנסות להסביר את הבעיה שאתם חווים לנציגים בפייסבוק ישראל. הם אולי מנסים לעזור אבל הם לא עוזרים בכלל, ואני באמת מצטער שאני אומר את זה אבל הם ממש חסרי תועלת. תקשיבו לבנאדם שניסה לפנות לכל דרג בפייסבוק ישראל וֿגם אחרי מאות שרשורים הם פשוט לא עוזרים.

בכל מקרה, במידה ואתם רוצים לנסות לפנות לנציגות של פייסבוק ישראל דרך מיילים, פקס. כן פקס! ולנסות לטפל בבעיה הזו, או בבעיות אחרות שהם חווים, אז אני ממליץ לכם להעזר במידע הבא:

יצירת קשר עם פייסבוק ישראל

כתובת אימייל לפניות משפטיות, הגשת מסמכים ודרישה להורדת תוכן: ISRAELLEGALPROCESS@FB.COM
מספר הטלפון של חברת פייסבוק ישראל הוא: 03-6982300
מספר הפקס של חברת פייסבוק ישראל הוא: 03-6982301
כתובת האימייל של פייסבוק ישראל היא: israel@fb.com
כתובת האימייל של צוות פייסבוק המטפל בביריונות ברשת היא: abuse@fb.com
כתובת האימייל של המחלקה המשפטית של פייסבוק היא: legal@fb.com
כתובת האימייל לשליחת צווים שיפוטיים לפייסבוק: records@fb.com
DMC הפרות זכויות יוצרים: ip@fb.com
פניות של תקשורת, בלוגרים ועיתונאים: press@fb.com
כתובת האימייל למי שנחסם בפייסבוק: appeals@facebook.com // disabled@facebook.com

חברים, אני מקווה שלעולם לא תצטרכו את המאמר הזה, אבל כמו שאמא שלי תמיד אומרת 

Better Be Safe Than Sorry

שלכם, ליאב אזרן

אהבת = שיתפת

הצטרפת כבר לקהילה שלנו בפייסבוק?

ב-2017 הקמתי את הקהילה PPC EXPERTS
בעקבות רצון אישי שלי להקים את הקבוצה הראשונה בישראל העוסקת בלבד בעולמות ה-PPC  ושנותנת מענה ותמיכה מלאה לכל חברי הקהילה.

הקבוצה עוסקת באופן ממוקד בכל מה שקשור לפרסום ממומן – חידושים, שינויים, אופטימיזציות מתקדמות, דאטה אנלסיס, כלים לפרסום, הצעות עבודה איכותיות, טיפים למחפשי עבודה בתחום ועוד מגוון נושאים אחרים תוך שמירה על איכות הפוסטים המתפרסמים בקבוצה והצעות העבודה אשר מתפרסמות מעת לעת.

אם לא הצטרפת עדיין לקבוצה המובילה בישראל לניהול קמפיינים ו-PPC אז הגיע הזמן(:

כפתור הצטרפות לקבוצת בת של PPC EXPERTS עם כל ההצעות עבודה בתחום: