fbpx

אימות מפרסמים בגוגל אדס – כל מה שצריך לדעת

liav azran - ליאב אזרן

תוכנית אימות מפרסמים של גוגל היא חלק ממיזם השקיפות והאמון בפרסום אונליין שגוגל החלה בשנים האחרונות. התוכנית נועדה להבטיח שמידע המסופק על-ידי מפרסמים בפלטפורמות של גוגל יהיה מדיוק ואמיתי. מפרסמים אשר נבחרים לקחת חלק בתוכנית יעברו תהליך אימות, כל הפרטים החשובים במדריך זה.

תוכנית אימות מפרסמים של גוגל היא חלק ממיזם השקיפות והאמון בפרסום אונליין שגוגל החלה בשנים האחרונות. התוכנית נועדה להבטיח שמידע המסופק על-ידי מפרסמים בפלטפורמות של גוגל יהיה מדיוק ואמיתי. מפרסמים אשר נבחרים לקחת חלק בתוכנית יעברו תהליך אימות, כל הפרטים החשובים במדריך זה.

מהי תוכנית אימות מפרסמים?

תוכנית אימות מפרסמים היא חלק ממיזם השקיפות והאמון בפרסום אונליין אותו השיקה גוגל בשנת 2018. המטרה של התוכנית היא לתת לגולשים מידע על מי עומד מאחורי המודעות והפרסומים אותם הם רואים, במטרה ליצור חוויה בטוחה יותר ולהגביר את השקיפות והאמון של הגולשים בפלטפורמות השונות של גוגל.

כחלק מתוכנית אימות מפרסמים גוגל תדרוש ממפרסמים לספק מידע מפורט על העסק שלהם והפרסומים שלהם. מידע זה יעבור בדיקה ואימות על-ידי גוגל כדי להבטיח שהוא מדויק ואמין ועומד בדרישות והסטנדרטים של גוגל. כחלק מתהליך האימות, בעלי עסקים יידרשו לספק מידע בסיסי אודות העסק וזהותם. מפרסמים שעברו את האימות יקבלו באופן אוטומטי לצד המודעות תגית של מפרסם מאומת (עדיין לא קיים בישראל) ופרטים אודות הפרסומים שלהם יצגו ב-"מרכז המודעות שלי". בנוסף הם יוכלו להציג את שם העסק והלוגו במודעות הממומנות בנכסים חדשים (תוספי מודעות) המיועדים לכך.

 

תהליך אימות מפרסמים

מפרסמים אשר נדרשים להשלים את התהליך יקבלו על כך הודעה באמצעות האימייל ובהודעות בחשבון הפרסום. העסקים אשר קיבלו הודעה יידרשו להשלים את תהליך האימות תוך 30 יום כדי למנוע את השהיית חשבון הפרסום. את תהליך האימות יכול לבצע מי שיש לו גישת אדמין לחשבון ולפרופיל התשלומים.

הודעה להתחלת אימות מפרסמים בחשבון
הודעת מייל להתחלת אימות מפרסמים

 

בחלק הראשון של תהליך האימות נדרש לספק מידע אודות העסק:
כחלק מהמידע אודות העסק ייתכן ובעלי העסק יידרשו לענות על השאלות הבאות:

  • האם העסק הוא סוכנות פרסום?
  • מי משלם עבור הפרסום במערכת גוגל אדס?
  • האם אתם מפרסמים מוצרים/שירותים שלכם או של מישהו אחר?
  • תחום העיסוק שלכם?

 

התשובות בחלק "אודות העסק" ייקבעו את המשך תהליך האימות והשאלות, שגוגל תציג בשלב השני. לאחר השלמת החלק אודות העסק ייתכן ונדרש להעביר לגוגל מסמכים שונים לאימות העסק:

  • מסמכים לאימות תחום העיסוק והשירותים הניתנים
  • מסמכים לאימות זהות בעל העסק
  • מסמכים לאימות שם העסק (שם העסק המפרסם לא סוכנות הפרסום) השם אשר יופיע בגילוי הנאות במודעות "במרכז המודעות שלי"
  • מסמכים לאימות הפעילות העסקית.
  • אימות מיקום העסק/מתן השירות

 

לאחר הגשת המסמכים הנדרשים תהליך האישור מול גוגל לוקח כ- 5-7 ימי עסקים לקבלת מענה בדרך כלל בהודעת אימייל. אם המסמכים הנכונים הוגשו ככול הנראה המענה יהיה אישור.

אם תהיה בעיה בתהליך האישור או במסמכים שהוגשו גוגל תעביר הודעה למפרסם וייתכן ויידרש להגיש מידע נוסף.

 

בנוסף גוגל עדכנה בחודש אפריל 2023 שעסקים מסוימים יקבלו אפשרות להתחיל את תהליך האימות באופן התנדבותי כדי להיות כשירים לשימוש בנכסי לוגו ושם העסק במודעות. תהליך זה יהיה ללא השלכות של השהיית החשבון או הגבלת זמן לביצוע האימות. מפרסמים אשר כשירים להתחיל אימות באופן זה יראו את האפשרות בחשבון הפרסום.

 

מה גוגל עושה עם המידע

אימות זהות העסק – גוגל כמובן מתחייבת לשמירה על סודיות ושימוש במסמכים רק לצורך תהליך האימות.

גילוי נאות במודעות – גוגל תשתמש במידע על העסק, שם העסק ומיקומו להצגה בגילוי הנאות במודעות הממומנות, תחת "מרכז המודעות שלי" במידע על המפרסם.

שקיפות הפרסום – כחלק מהמאמץ של גוגל להגברת השקיפות, מידע על מפרסמים בגוגל אדס יהיה זמין לציבור במרכז השקיפות של גוגל אדס. המידע יכול לכלול: שם העסק, מיקום העסק, מודעות שפורסמו במהלך ה-30 ימים האחרונים, מיקום המודעות וסוג המודעות. מידע אישי כמו מספר טלפון או כתובת אימייל יישארו חסויים.

מרכז שקיפות המודעות של גוגל אדס

תהליך האימות אולי קצת טרחני אבל לרוב המפרסמים לא תהיה בעיה לעבור אותו בהצלחה. וייתכן שתוכנית אימות המפרסמים תעזור לנו לשמור על פרסומים אמיתיים ואיכותיים.

אהבת = שיתפת

הצטרפת כבר לקהילה שלנו בפייסבוק?

ב-2017 הקמתי את הקהילה PPC EXPERTS
בעקבות רצון אישי שלי להקים את הקבוצה הראשונה בישראל העוסקת בלבד בעולמות ה-PPC  ושנותנת מענה ותמיכה מלאה לכל חברי הקהילה.

הקבוצה עוסקת באופן ממוקד בכל מה שקשור לפרסום ממומן – חידושים, שינויים, אופטימיזציות מתקדמות, דאטה אנלסיס, כלים לפרסום, הצעות עבודה איכותיות, טיפים למחפשי עבודה בתחום ועוד מגוון נושאים אחרים תוך שמירה על איכות הפוסטים המתפרסמים בקבוצה והצעות העבודה אשר מתפרסמות מעת לעת.

אם לא הצטרפת עדיין לקבוצה המובילה בישראל לניהול קמפיינים ו-PPC אז הגיע הזמן(:

כפתור הצטרפות לקבוצת בת של PPC EXPERTS עם כל ההצעות עבודה בתחום: